PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY = KOLOROWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca b.r. - był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu.

Już od godziny 6.30 witaliśmy przybywających do przedszkola wyjątkowo kolorowo ubranych przedszkolaków. „Kolorowy dzień” jest już tradycją
w naszym przedszkolu. Każda grupa przyszła ubrana w tym dniu w dany kolor i tak w „Kotkach” dominował kolor niebieski, a „Jeżyki” bawiły się w kolorze pomarańczowym.
W „Wiewiórkach” w tym dniu było zielono, w  „Motylach” natomiast biało. „Biedronki” ubrały się na żółto, a „Rybki” rozweselały się w kolorze czerwonym. Każda sala przedszkolna była przystrojona w balony w danej barwie. Oprócz ubioru i wystroju przedszkolaki również jadły w danym kolorze. Kolorowy dzień w przedszkolu wiąże się z pierwszym dniem wiosny. O godz. 10 wszystkie dzieci wspólnie barwnym korowodem przeszły z Marzannani do parku przy Urzędzie Gminy, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekaliśmy z wielką niecierpliwością. Marzanny wykonały dzieci z grupy „Rybki” i „Biedronki” w domu wspólnie z rodzicami - każda z nich była inna i niepowtarzalna. Dzieci głośnym okrzykiem: „Zimo precz, wiosno przyjdź!” próbowały wystraszyć zimę, a następnie przy wspólnym śpiewie spalono Marzannę. W ten sposób przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę.   

Sylwia Michalewicz