Wydrukuj tę stronę

Policja w czasie Majówki

Kilkudziesięciu policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lesznie brało udział w zabezpieczeniu majowego weekendu.

Podczas trwania działań funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców Leszna i powiatu na głównych szlakach komunikacyjnych. Policjanci czuwali również podczas leszczyńskiej majówki, obchodów Święta Konstytucji 3 Maja oraz brali udział w Pikniku Patriotycznym.
Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie majowego weekendu na terenie powiatu leszczyńskiego doszło do 19 niegroźnych kolizji, natomiast nie odnotowano żadnego wypadku. Niestety w dalszym ciągu na naszych drogach można spotkać osoby, decydujące się prowadzić samochód na tzw. „podwójnym gazie”. Policjanci w trakcie trwania akcji zatrzymali trzech takich kierowców.

Majowy weekend obfitował również w wiele imprez i uroczystości. 1 maja br. leszczyńscy funkcjonariusze, jak co roku zadbali o bezpieczeństwo uczestników rowerowej majówki, natomiast 3 maja br. zabezpieczyli trasę przejścia uczestników obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

Pod pomnikiem 200-lecia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości kwiaty złożył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie nadkom. Sławomir Glapiak.

Najmłodsi mieszkańcy naszego regionu mieli możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego podczas Pikniku Patriotycznego przy Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.

abc2.jpgabc1.jpg