Przedszkolaki dokarmiają zwierzęta

Po krótkiej pogadance na temat dokarmiania zwierząt leśnych dzieci z grupy „Kotki” i „Jeżyki” oraz „Rybki” i „Biedronki” wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do lasu. Naszym przewodnikiem był pan Leśniczy Marek Wąsowicz z Nadleśnictwa Włoszakowice.

Dzieci dowiedziały się od Leśniczego jak zwierzęta przygotowują się do zimy, jakie z nich możemy spotkać w lesie. Pan Leśniczy opowiadał również jak należy zachować się w lesie, jakie rosną w nim drzewa i do czego służą ogrodzenia na drewnianych palach, paśniki i poletka łowieckie. Dzieci miały okazję na własne oczy zobaczyć poletka łowieckie oraz lizawkę, tj. słupek z naciętymi otworami, w którym znajduje się kostka soli kamiennej. Służy zwierzynie do uzupełniania składników mineralnych, zwłaszcza w okresie zimy. Zima, jak wiemy, to trudny okres dla zwierząt, dlatego dzieci przyniosły ze sobą przysmaki, którymi obdarowały leśnych przyjaciół. 

Mamy nadzieję, że po naszym wyjściu z lasu, gdy zapanowała cisza, zwierzęta bez trudu odnalazły przysmaki, które zostawiliśmy dla nich. My długo jeszcze w przedszkolu wspominaliśmy wyprawę do lasu.