Przedszkolny konkurs ekologiczno-plastyczny pt. „Zabawka z odpadów

Zgodnie z założeniami rocznego Planu Pracy staramy się przybliżyć dzieciom znaczenie pojęcia przyrody i ekologii. Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko co go otacza.

 

W związku z tym, w Samorządowym Przedszkolu w Wijewie zorganizowano konkurs ekologiczno-plastyczny dla dzieci i ich rodzin pt. „Zabawka z odpadów”.
Celem konkursu było propagowanie idei troski o środowisko naturalne wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz wśród ich rodziców, rozbudzanie chęci dbania o środowisko poprzez wtórne wykorzystanie surowców oraz rozwijanie wyobraźni i twórczości plastycznej i technicznej u dzieci.
Konkurs został ogłoszony w styczniu b.r. Przez cały miesiąc dzieci przynosiły swoje dzieła - auta, roboty, traktory, zwierzątka, laki itp. Okazało się, że zaangażowanie przedszkolaków i ich rodziców w konkursie było bardzo duże, ponieważ wpłynęło 47 prac. Powołana komisja nagrodziła 20 prac, pozostałe prace zostały wyróżnione. Wszystkie dzieci dostały dyplomy, kredki ekologiczne, kolorowankę oraz słodki upominek. Natomiast prace nagrodzone dodatkowo dostały bilet wstępu do sali zabaw BAJKOLANDIA w Lesznie. Wręczenie nagród nastąpiło w sali GOK w Wijewie. Ekologiczne zabawki można obejrzeć na wystawie w holu naszego przedszkola.
Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłowości.