Sołectwo Brenno-laureaci konkursu "Aktywna Wieś Wielkopolski"

27 września 2018 r. w Pakosławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla najbardziej aktywnych sołectw na terenie województwa wielkopolskiego pn. „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi” w ramach konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”.

Z Gminy Wijewo jako najbardziej aktywne sołectwo zostało zgłoszone sołectwo Brenno. Jako przedstawiciele gminy i sołectwa w spotkaniu mięli zaszczyt uczestniczyć Wójt Gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński, Lider Odnowy Wsi Pani Irena Talaga, Sołtys wsi Brenno Józef Pukacki oraz koordynator grupy odnowy wsi Pan Leszek Józefczak. Spotkaniu towarzyszyły występy oraz pokazy artystyczne.

W województwie wielkopolskim w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” uczestniczy około 1 900 sołectw. Gmina Wijewo już po raz trzeci brała udział w konkursie „Wielkopolska Odnowa Wsi”, za każdym razem otrzymując wnioskowane dofinansowanie, które łącznie wyniosło ok. 70 tys. zł.

W ramach wczorajszego wyróżnienia sołectwo Brenno otrzymało nagrodę pieniężną w kwocie 3000 zł, statuetkę, dyplom i wiele innych gadżetów w ramach wyróżnienia, które otrzymali jako laureaci konkursu tak jak 9 innych sołectw.

Wielkie gratulacje należą się Wójtowi, pracownikom oraz sołectwu Brenno za efektowne wykonywanie swojej pracy czego efekty widać na co dzień w miejscowości Brenno z jednoczesnym polepszaniem wizerunku całej Gminy Wijewo.

 https://www.wow.umww.pl/konkursy-dla-jst/liderzy-wielkopolskiej-odnowy-wsi/

10.jpg

 

12.jpg