Wydrukuj tę stronę

Spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim

15 czerwca uczniowie klas II a i b Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami gościli w bibliotece na spotkaniu autorskim z Andrzejem Grabowskim - poetą, prozaikiem, autorem utworów dla dzieci i młodzieży takich jak „Powrót smoka”, „Przygody Skrzata Wiercipiętka”, „Funia, kicia i cała reszta”, „Jak mistrz Twardowski uratował Kraków”.

Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień, jest szczęśliwym posiadaczem odznaczenia przyznawanego przez dzieci  Kawaler Orderu Uśmiechu.  Pisarz opowiedział czytelnikom o swojej twórczości, inspiracjach i pomysłach na nowe książki. Zachęcał do częstego sięgania po literaturę, dzięki której świat staje się piękniejszy, bogatszy a dziecięca wyobraźnia rozwija się. Chętnie dzielił się wspomnieniami pełnymi humoru i anegdot. Nie zabrakło również pytań do autora, padło ich mnóstwo. Uczniów interesowało niemal wszystko: skąd czerpie pomysły, jakie książki zamierza napisać. Na koniec uczniowie wręczyli pisarzowi laurki w ramach podziękowań za wizytę.
Spotkanie było współorganizowane przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Lesznie oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w ramach projektu Barwy Polskiej Literatury, dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Lesznie.

 

P6150511.JPGP6150519.JPGP6150518.JPGP6150517.JPGP6150515.JPGP6150512.JPGP6150510.JPG