Uroczystość choinkowa w przedszkolu

Dnia 22 grudnia 2015 r. na sali GOK w Wijewie odbyła się już tradycyjnie „Uroczystość choinkowa” z udziałem przedszkolaków, rodziców i zaproszonych gości.

Dnia 22 grudnia 2015 r. na sali GOK w Wijewie odbyła się już tradycyjnie „Uroczystość choinkowa” z udziałem przedszkolaków, rodziców i zaproszonych gości. Na uroczystość przybył również oczekiwany z niecierpliwością gość – Święty Mikołaj, którego dzieci przywitały piosenką „Mój Kochany Mikołaju”. Po przywitaniu przez panią dyrektor gości i Mikołaja rozpoczęły się występy artystyczne. Jako pierwsze wystąpiły „Biedronki” i „Rybki”. Tradycyjnie grupy najstarsze przedstawiły Jasełka, które przygotowały panie - Barbara Domagała i Sylwia Michalewicz. Licznie zgromadzeni rodzice po zakończonym występie nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami. Następnie „Motylki” pod czujnym okiem pani Anny Cichowskiej - Lewandowskiej zatańczyły piękny taniec do utworu „Halleluja”. Taniec w wykonaniu dzieci poruszył niejednego widza. „Wiewiórki” przedstawiły inscenizację piosenki „Pani Zima”, którą przygotowała pani Magdalena Piwowońska. „Jeżyki” pod kierunkiem pani Beaty Pukackej przedstawiły inscenizację piosenki „Bałwanek”. Na końcu wystąpiły „Kotki” śpiewając wraz ze swoją panią - Renatą Zielnica piosenkę „Pani Zima”. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Uroku przedstawieniu dodawała świątecznie udekorowana sala.
Po zakończonej części artystycznej na dzieci czekała niespodzianka od Świętego Mikołaja. Oczywiście wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że były bardzo grzeczne przez cały rok, dlatego zasłużyły na prezent. W tym roku oprócz słodyczy każde dziecko dostało piękną książkę z bajkami. Również zaproszeni goście przynieśli coś słodkiego. Na koniec pani dyrektor podziękowała za przybycie i złożyła wszystkim życzenia. Niestety Mikołaj musiał nas opuścić, ale obiecał dzieciom, że za rok znowu nas odwiedzi. To był naprawdę wyjątkowy dzień…